Tento obchod používá cookies (více o cookies) a další technologie, abychom Vám zpříjemnili a zjednodušili používání našeho webu.

rozumím

Doporučujeme

Obrázky pro radost

Dárečky pro radost

Navrátit pohodu a dobrou náladu Vám pomohou radostí naplněné obrázky, protože pravdou je, že "veselá mysl půl zdraví".
zobrazit více

Psychosomatika (např.: MUDr. Hnízdil, MUDr. Klímová) pokud jste ve stresu, smutku, depresi tak tělo produkuje adrenalin, glukokotikoidy a další látky sloužící k útoku, obraně, atd. dlouhodobě bohužel neprospívají zdraví, naopak když věříte v uzdravení a děláním si radosti pěstujete dobrou náladu, tak vaše tělo tvoří serotonin, melatonin, dopamin, endorfiny, které urychlují regeneraci a posilují fyzickou i psychickou odolnost
Mě v dobách nejtěžších pomáhala představa, že mám kolem sebe ochránce a pomocníky. No představa, abych si dokázal představovat potřeboval jsem vizuální stimul a pořídil si úžasné pozitivní energií nabité obrázky andělů od malířky Martiny Helmichové. Co říci více, dělají mi radost dodnes.

Co o nás říkají

  • "Vážený pane Trávníčku, Produkty (Glutathion a Organický hořčík s draslíkem), které od Vám odebírám mi pomáhají. Velmi u nich oceňuji i to, že neobsahují žádná plnidla, a proto je dobře snáším na žaludek ...
    zobrazit více Pane Trávníčku, jsem ráda, že jste česká firma a že dokážete vyrábět tak široký rozsah účinných produktů pro zdraví našich lidí. To je mimořádně cenné. Kéž by to platilo i pro další obory činností. Jsem také potěšena, že produkty zasíláte prakticky okamžitě po obdržení objednávky. Srdečně Vás pozdravuji"
    Hana B.

Trávící soustava

Víte, že máme v břiše „druhý mozek"? Trávení je velice náročný proces, kdyby jej řídil mozek museli by do břicha vést extrémně tlusté svazky nervů. Proto se v břiše vytvořila autonomní Enterická nervová soustava ENS.

Pár typů pro dobré trávení:

zobrazit typy

  • Trávení má probíhat v klidu = parasympatickém režimu, bohužel často jíme ve spěchu a stresu, tím se aktivuje sympatický systém, který využívá jako přenašeč adrenalin. Minimálně hodinu po jídle máme zůstat v klidu, až poté je dobrý pohyb, stačí chůze, která pomáhá posunovat tráveninu střevním traktem. 
  • Trávení je proces rozkládání živin, v protikladu k tomu naše potraviny mají stále delší trvanlivost díky konzervačním látkám, které brání rozkladu. Připočtěme k tomu stabilizátory, barviva, emulgátory,… chlorovanou vodu, antibiotika a další látky škodící pozitivní mikroflóře – probiotika. 
  • Rovnováha v trávicí soustavě je velice citlivá, a pokud často jíme – bílou mouku z pšenice s lepkem, a kravské mléko, jogurty a sýry – tvoří se nám ve střevech tzv. pseudostřevní stěna, hlen plný patogenních mokroorganismů, přes který se živiny vstřebávají do krevního oběhu. V našich střevech máme cca 70% imunity, jejich správná funkce zabraňuje nejen nadýmání, plynatosti, zápachu, ale také migrénám, kožním potížím, častým chřipkám a virózám,… 

Své zdraví máme ve svých rukách: jíte v klidu? Jíte zeleninu ke každému jídlu? Věnujete se pohybovým aktivitám?
Clean&Active: s aloe pro normální činnost žaludečně střevního (gastrointestinálního) traktu, čištění a detoxikaci, přirozenou obranyschopnost - imunitní systém.

Trávící soustava | Health Detox - Bio-efektivní NUTRACEUTIKA a doplňky stravy

Trávící soustava