Trávící soustava

Víte, že máme v břiše „druhý mozek“? Trávení je velice náročný proces, kdyby jej řídil mozek museli by do břicha vést extrémně tlusté svazky nervů. Proto se v břiše vytvořila autonomní Enterická nervová soustava ENS.

Pár typů pro dobré trávení:

zobrazit typy

  • Trávení má probíhat v klidu = parasympatickém režimu, bohužel často jíme ve spěchu a stresu, tím se aktivuje sympatický systém, který využívá jako přenašeč adrenalin. Minimálně hodinu po jídle máme zůstat v klidu, až poté je dobrý pohyb, stačí chůze, která pomáhá posunovat tráveninu střevním traktem. 
  • Trávení je proces rozkládání živin, v protikladu k tomu naše potraviny mají stále delší trvanlivost díky konzervačním látkám. Připočtěme k tomu stabilizátory, barviva, emulgátory,… chlorovanou vodu, antibiotika a další látky škodící pozitivní mikroflóře – probiotika
  • Rovnováha v trávicí soustavě je velice citlivá, a pokud často jíme – bílou mouku z pšenice s lepkem, a kravské mléko, jogurty a sýry – tvoří se nám ve střevech tzv. pseudostřevní stěna, hlen plný patogenních mokroorganismů - dysbióza, přes který se živiny vstřebávají do krevního oběhu. V našich střevech máme cca 70% imunity, jejich správná funkce zabraňuje nejen nadýmání, plynatosti, zápachu, ale také migrénám, kožním potížím, častým chřipkám a virózám,… 

Své zdraví máme ve svých rukách: jíte v klidu? Jíte zeleninu ke každému jídlu? Věnujete se pohybovým aktivitám?
Clean&Active: složení pro normální činnost žaludečně střevního (gastrointestinálního) traktu, čištění a detoxikaci, přirozenou obranyschopnost - imunitní systém.

Trávící soustava | Health Detox - Bio-efektivní NUTRACEUTIKA a doplňky stravy

Trávící soustava