EUFORYN 60ks - podpoření přirozené tvorby GABA v těle

EUFORYN

uvolnění a klidný spánek

790 Kč
VČETNĚ DPH (sazba 15 %)
Velikost balení
 • 60 kapslí
 • 300 kapslí

Nutraceutikum - funkční doplněk stravy

s vysokou biologickou aktivitou 100% čisté = bez příměsí (barviv, konzervačních / protispékavých látek, atd).

Složení 1 vegetariánská (hypromellose) kapsle obsahuje:

 • Mučenka pletní extr (Passiflora incarnata) 300 mg
 • Hořčík (MgO) 70 mg 11%DDD
 • ALA kys. alfa-lipoová (B13) 30 mg
 • Květ heřmánku pravého extr (alergen) 10 mg
 • Vitamín B3 Niacin 3 mg
 • Vitamín B1 Thiamin 2 mg
 • Vitamín B6 Pyridoxin 2 mg

Balení:

60 kapslí / 25 g
300 kapslí / 125 g

Popis:

Kdo by neznal obavy, úzkost ze zubaře, nervozitu ze zkoušek, strach ze smrti, nebo potíže s usnutím / přání spát až do rána, … Nebo, všechno je v pořádku a stejně máme stažený žaludek a sžírá nás pocit, že se něco může stát. V mozku jsou různé látky ovlivňující náladu / emoce (štěstí, uvolnění, smutek, úzkost, deprese, atd.), jejich rovnováha je nezbytná. Při poklesu kyseliny gama-aminomáselné GABA, nervové buňky prudce zvyšují svou aktivitu, to se může projevit vnitřním neklidem, podrážděním, záchvaty paniky, bolestí hlavy, poruchou spánku. GABA má uklidňující a stabilizující účinek, naše tělo ji produkuje hlavně ve večerních hodinách a v noci, důležitá je zdravá střevní mikroflóra - probiotika.

Pozor: na „hormon štěstí“ serotonin (antidepresiva, včetně přírodních) má nabuzující účinky. Většina lidí si myslí, že jeho užíváním vše vyřeší. Při samoléčbě strachu a úzkostí užívají serotonin, kterého mohou mít dostatek, a tak může dojít k přestimulování. Místo očekávané pohody se zvětšuje přecitlivělost, neklid, nespavost, … Vždy je důležitá rovnováha a konzultace s lékařem. Na receptory GABA v mozku však působí více látek – alkohol, káva (kofein utlumuje přirozenou produkci GABA), drogy, …
Nejlepším řešením je podpořit přirozené procesy v těle.

Hořčík

Přispívá k normální činnosti mozku, nervové soustavy. Pro zdravý spánek, proti stresu.

Vitamín B6

Přispívá k normální činnosti nervové soustavy a psychické činnosti. Jeho nedostatek se projevuje zvýšenou nervosvalovou dráždivostí (cukání víček – společně s deficitem hořčíku, u dětí až křeče). Účastní se metabolismu aminokyselin a sacharidů. Jeho větší množství potřebují lidé, kteří mají velký přísun bílkovin (sportovci), ženy užívající hormonální antikoncepci, osoby trpící celiakií.

ALA kyselina alfa-lipoová (B13)

Nemá schválená zdravotní tvrzení EU

Květ heřmánku pravého extrakt (alergen):

Dle EU: pro kognitivní a duševní zdraví, pozitivní nálada - relaxace – spánek. Normální trávení, funkce dýchacího systému, uvolnění dýchacích cest s rýmou, Normální stav pokožky, antioxidant, přirozenou obranyschopnost - imunitní systém. Heřmánek patří k nejčastěji používaným bylinkám v Evropě, Asii a Americe. Už řecký lékař Dioscoridés jej doporučoval při bolestech hlavy.

Mučenka pletní extrakt (300 mg)

Naši předkové pili čaj z Mučenky (Kristův květ) Avšak pití čaje z mučenky v dnešní náročnější době už nestačí. Příliš často zažíváme vypjaté situace, kdy stres brání nalezení rychlého řešení a schopnosti přehodnotit další postup a priority (rodina, zaměstnání, dopravní zácpa, porucha, atd.). Proto používáme silnější extrakty s větším obsahem účinných látek. Jak mučenka působí? Podobně jako panák alkoholu – uvolňuje: vypíná stres, strach, vnitřního kritika, zábrany (sexuální mindráky), mladší uživatelé chválí uvolnění a euforii při milování. Ti starší zase lepší spánek bez ranní únavy - prodlužuje REM fázi (učení, paměť, sny).

Vitamín B3

Přírodní niacin (kyselina nikotinová) přispívá k normální činnosti nervové soustavy a psychické činnosti, je nezbytný pro uvolňování energie z potravy. Mírný nedostatek se projeví nespavostí, nechutenstvím, bolestmi břicha.

Vitamín B1

Takzvaný „protistresový vitamín“ je důležitý pro nervou soustavu i mozek. Přeměňuje sacharidy z potravy v energii. Pití kávy a čaje významně snižuje množství B1 v těle.

Jak mít dobrou náladu?

 • Stejně jako ostatní orgány, i mozek potřebuje živiny (v Euforyn), pro tvorbu důležitých látek.
 • Slunce přispívá k tvorbě vitamínu D a „hormonu štěstí“ - serotonin
 • Pohyb na čerstvém vzduchu pro uvolnění a dobrou náladu - endorfiny
 • Pravidelný spánek v nočních hodinách k tvorbě „hormonu mládí“ - melatonin

Dávkování: 

1 až 4 kapsle za 1 den
20 min před večeří / 1 hod. před spaním. Většina lidí cítí, vidí zlepšení již během týdne, pro maximální účinek s dlouhodobým efektem je vhodná 3měsíční kúra.

Upozornění:

Nesmí se použít, jako náhrada klasické medicíny! O jeho užívání, zejména v kombinaci s léky se vždy poraďte s lékařem! Nepřekračovat doporučenou denní dávku. Ukládat mimo dosah dětí! Produkt nenahrazuje pestrou stravu! Nesmí se užívat: s léky pro manickou depresi a hypertenzi (může snižovat tlak); těhotné, kojící, děti do 15 let. Může ovlivnit pozornost: neřídit dopravní prostředky, neovládat stroje! Užívání mučenky a jejích extraktů je bezpečné, avšak: Nedoporučuje se dlouhodobé užívání. Při předávkování může výjimečně dojít k brnění nebo necitlivosti v rukou, nohou, či dušnosti.

Výjimečná kvalita:

Vybíráme pro Vás nejúčinnější části rostlin a nejkvalitnější extrakty. Ručně sbírané a šetrně zpracované pro zachování aktivních enzymů a vitamínů. Receptury sestavují renomovaní odborníci s ohledem na vzájemné působení ingrediencí, trávicí procesy - vstřebatelnost, atd.


Je prospěšné posílit terapii o:

Ke stažení

euforyn-60

Specifické reference