Spánek a uvolnění

usnout, mít příjemné sny, 
probudit se svěží a odpočatý/á

Dostupnost Skladem (>5 ks)
1 249 Kč
Spánek a uvolnění
spanek a uvolneni
Akce

Cena malé sady 1319,-
Akční sleva -70 Kč = 1249,-
+ voucher (Bonusový kód)

Nutraceutikum - funkční doplněk stravy

s vysokou biologickou aktivitou 100% čisté = bez příměsí (barviv, konzervačních / protispékavých látek, atd).

Složení 

EUFORYN

1 vegetariánská (hypromellose) kapsle obsahuje:

 • Mučenka pletní extra. 220 mg
 • Hořčík (MgO) 70 mg 11%DDD
 • L-Glutamin 40 mg
 • L-Theanin 40 mg
 • ALA kys. alfa-lipoová (B13) 30 mg
 • Květ heřmánku pravého extrakt 10 mg
 • Vit. B3 niacin 3 mg 19%DDD
 • Vit. B1 thiamin 2 mg 167%DDD
 • Vit. B6 pyridoxin 2 mg 143%DDD

MELATONIN allegra 6 mg

Doplněk stravy s pomerančovou příchutí

 • sladidlo: xylitol
 • plnidlo: mikrokrystalická celulóza
 • aroma: pomeranč
 • melatonin 6 mg
 • protispékavá látka: stearan hořečnatý rostlinného původu

Balení:

EUFORYN
60 kapslí / 25 g

MELATONIN allegra 6 mg
30 pastilek / 13,5 g

Popis

EUFORYN

Během dne odoláváme stresu, obavám a nejistotě, aktivní činností - prací, sportem, cigaretou, odpoutáním pozornosti, únikem do snění atd. Zato v noci na nás nastřádaný stres doléhá o to více. Potíže s usnutím nebo buzením má mnoho lidí. Základem by vždy měly být správné návyky:

 • Pravidelný režim: stanovit dobu ulehnutí, nejlépe mezi 10. - 11. hodinou, a tu každý den dodržovat. A také vstávat každé ráno ve stejnou dobu.
 • Ulehnout až v době, kdy se cítíme skutečně unavení, naopak nepřemáhat spánek a jít dřív do postele.
 • Zákaz spánku během dne. Odpolední zdřímnutí je zdravou součástí denního režimu dětí a seniorů. Avšak u lidí, kteří mají potíže se spánkem v noci, mohou tato krátká zdřímnutí během dne nahrazovat noční spánek. A tím se může nespavost zhoršit.
 • Pokud se nám nedaří usnout, můžeme zkusit čtení (NE televize), nebo nějakou jednoduchou činnost a opět se vrátit na lůžko a pokusit se usnout. Lůžko bychom měli používat jen ke spánku, povolená výjimka je uklidňující četba knížky před spaním.
 • Psychicky náročné aktivity: cca 5 hodin před spánkem omezit či vynechat.
 • Ložnice by měla být co nejútulnější, pohodlné matrace a polštář. Ložnice by neměla sloužit zároveň jako pracovna, měla by být pouze na spaní. Pro tvorbu melatoninu „spánkového hormonu“ je nezbytná naprostá TMA (zatažené závěsy, škraboška přes oči atd.) a spánek v nočních hodinách (ve dne se netvoří, ani ve tmě).
 • Tichá místnost bez tikání hodin, elektroniky, wi-fi atd. Teplota pro zdravý spánek je 18-22 °C. V ložnici by měla být tma, pouze ve tmě se tvoří spánkový hormon melatonin / světlo z lamp, či jiných zdrojů je pro tělo signálem, aby zůstalo vzhůru.
 • Pravidelné ranní cvičení zlepšuje spánek. Naopak cvičení cca 5 a méně hodin před spaním může znesnadnit usínání.
 • Zdravá strava a pravidelné snídaně zvyšují tvorbu spánkového hormonu melatoninu, rostlinné bílkoviny proces umocňují.
 • Cigarety a nikotinové produkty působí povzbudivě. Proto před spaním a v průběhu noci (po probuzení) nekouřit!
 • Během dne vypít dostatečné množství čisté vody, či neslazených bylinných čajů – dehydratace je příčinou častého probouzení a lehkého spánku.
 • Kofein nekonzumovat 4-6 hodin před spaním (některým lidem trvá vyloučení kofeinu i více než 12 hodin). Káva, čaj, energetické nápoje a mnoho dalších nápojů a potravin obsahující kofein působí povzbudivě.
 • Alkohol urychluje nástup spánku, avšak zejména dlouhodobé užívání alkoholu narušuje spánkový režim.  
 • Nepoužívejte 60-90 minut před spánkem notebooky a smartphony (jejich modré světlo ovlivňuje biochemii mozku a brání usnutí), žluté světlo při čtení je prospěšné.
 • Vděčnost za pozitiva prožitého dne / pozitivní myšlenky: při usínání je dobré nahradit negativní myšlenky pozitivními. Zkuste si po dobu 30 dní před spaním psát deníček se 3 vděčnostmi, ti kdož to zkusili, netrpí na úzkosti a deprese a mají kvalitnější spánek.

 

POZOR NA:
Wifi vypínejte když nepotřebujete, zejména na noc!!!
Obrazovky – televize, počítač, tablet, telefon, … vyzařují modré světlo, které blokuje tvorbu spánkového hormonu melatoninu, je vhodné používat brýle nepropouštějící toto světelné spektrum, viz. Brýle Barner Brand 2.0
Bílé osvětlení – zářivky / diody – před spaním je vhodné tlumené světlo žluté až červené barvy.
Mobilní telefon mějte ho uložen co nejdále od postele / přes den ho nenoste na těle!!! Noste ho pokud možno v tašce, kabelce, batohu ap.


Dále málokdo ví, že zdravá střevní mikroflóra - probiotika - produkuje významnou část serotoninu pro radost a gaba pro uklidnění, proto je důležitá vyvážená strava, zejména vláknina, zelenina pickles.
Na receptory v mozku působí alkohol, kofein zvyšuje nervozitu, úzkost a nespavost, drogy … 
Nikdy se nepouštějte do samoléčby, vždy je důležitá konzultace s lékařem


Obsahuje živiny pro podporu přirozených procesů v těle:

Hořčík

Přispívá k normální činnosti mozku, nervové soustavy. Pro zdravý spánek, proti stresu.

Vitamín B6

Přispívá k normální činnosti nervové soustavy psychické činnosti. Účastní se metabolismu aminokyselin a sacharidů. Jeho větší množství potřebují lidé, kteří mají velký přísun bílkovin (sportovci), ženy užívající hormonální antikoncepci, osoby trpící celiakií.

ALA kyselina alfa-lipoová (B13)

Nemá schválená zdravotní tvrzení EU

Květ heřmánku pravého extrakt (alergen):

Heřmánek patří k nejčastěji používaným bylinkám v Evropě, Asii a Americe. Už řecký lékař Dioscoridés jej doporučoval při bolestech hlavy. Dle EU: pro kognitivní a duševní zdraví, pozitivní nálada - relaxace – spánek. Normální trávení, funkce dýchacího systému, normální stav pokožky, antioxidant, přirozenou obranyschopnost - imunitní systém. 

Mučenka pletní extrakt (300 mg)

Naši předkové pili čaj z Mučenky (Kristův květ) Avšak pití čaje z mučenky v dnešní náročnější době už nestačí. Příliš často zažíváme vypjaté situace, kdy stres brání nalezení rychlého řešení a schopnost přehodnotit další postup a priority (rodina, zaměstnání, dopravní zácpa, porucha, atd.). Proto používáme silnější extrakty s větším obsahem účinných látek. Jak mučenka působí? Podobně jako panák alkoholu – uvolňuje: vypíná stres, strach, vnitřního kritika, zábrany (sexuální mindráky), mladší uživatelé chválí uvolnění a euforii při milování. Ti starší zase lepší spánek bez ranní únavy - prodlužuje REM fázi (učení, paměť, sny).

Vitamín B3

Přírodní niacin (kyselina nikotinová) přispívá k normální činnosti nervové soustavy psychické činnosti, je nezbytný pro uvolňování energie z potravy. 

Vitamín B1

Takzvaný „protistresový vitamín“ je důležitý pro nervou soustavu i mozek. Přeměňuje sacharidy z potravy v energii. Pití kávy a čaje významně snižuje množství B1 v těle.

Výjimečná kvalita:
Vybíráme pro Vás nejúčinnější části rostlin a nejkvalitnější extrakty. Ručně sbírané a šetrně zpracovanépro zachování aktivních enzymů a vitamínů. Receptury sestavují renomovaní odborníci s ohledem na vzájemné působení ingrediencí, trávicí procesy – vstřebatelnost atd.

 

Melatonin

Hormon,který je produkován v mozku (epifýzou – podvěskem mozkovým) a to výhradně v noci. Pro jeho tvorbu je nezbytné chodit spát v pravidelnou dobu a v ložnici mít důkladně zatemněno. Melatonin se vytváří v dostatečném množství v prvních 16 letech života, potom jeho tvorba pomalu klesá. Zdrojem je mléko dojené v noci či třezalka.

Schválená zdravotní tvrzení dle platných nařízení EU
Přispívá ke zmírnění subjektivního pocitu únavy v důsledku časového posunu
Přispívá ke zkrácení doby nutné pro usnutí

Určeno osobám:
- s poruchami usínání a spánku, plytkým spánkem
- starším 55 let, schopnost tvorby melatoninu se s narůstajícím věkem postupně snižuje.
- pracujícím na nočních směnách
- vystaveným dlouhodobému stresu (studenti, manažeři, právníci, lékaři)

Doplněk stravy se sladidly MELATONIN allegra 6 mg byl vyvinut podle nejnovějších poznatků a zohledňuje tak všechna kritéria důležitá pro dlouhodobé podávání: kvalitu a pohodlné užívání.
Přirozená produkce melatoninu je přímo spojena s expozicí světla. Při přítomnosti modrého světla (slunečního záření nebo umělého světla) je produkce melatoninu snížena (sledování LCD displejůtelevize, tablet, telefonnarušuje proces usínání, neboť vyzařují modré světlo, které brání přirozené produkci melatoninu). Když se sníží intenzita světla a používají žárovky se žlutým světlem, melatonin se začne opět přirozeně produkovat.

MELATONIN allegra 6 mg je ve formě snadno rozpustných pastilek s pomerančovou příchutí, pro snadné užívání bez zapití.

Výrobce: Woykoff a.s., Hauptova 594, 156 00 Praha 5


Dávkování: 

EUFORYN

1-2 kapsle 30 min před spaním (max. 4 kapsle za den)
PS: když mě probudí nepříjemný sen a cítím, že jen tak nezaberu, užiji další 1-2 kapsle).

MELATONIN allegra 6 mg

1/4 pastilka denně. Pastilku užijte 1 hodinu před plánovaným usnutím. Pastilku v ústech vycucejte, tak dochází k rychlejšímu nástupu účinku díky vstřebávání ústní sliznicí.

Doporučujeme

Aplikace pro Váš mobil
na připomínání léků

 
Aplikace pro připomínkování léků pro Váš mobil
 

Upozornění týkající se produktu EUFORYN:

Nesmí se použít jako náhrada klasické medicíny! O jeho užívání, zejména v kombinaci s léky se vždy poraďte s lékařem! Nepřekračujte doporučenou denní dávku! Produkt nenahrazuje pestrou stravu. Ukládejte mimo dosah dětí! Produkt není určen pro těhotné, kojící, děti a mládež do 18 let, při bipolární poruše, schizofrenii, epilepsii! NEUŽÍVAT S LÉKY na deprese, úzkosti, L-dopy, migrény, kašel, ředění krve!

Upozornění týkající se produktu MELATONIN :

Doplněk stravy se sladidly MELATONIN allegra 6 mg nekombinujte s hypnotiky, sedativy a anxiolytiky (deriváty benzodiazepinu a propan diolů)! Není určeno pro děti. Nevhodné pro těhotné a kojící ženy. Nepřekračujte doporučené dávkování. Není určeno jako náhrada pestré a vyvážené stravy a zdravého životního stylu. Ukládat mimo dosah dětí. Uchovávejte v suchu při teplotě 15-25 °C. Chraňte před světlem a přímým slunečním zářením.

Výjimečná kvalita:

100% čisté (BEZ příměsí) ručně vyráběné produkty. Vybíráme pro Vás nejúčinnější části rostlin a nejkvalitnější extrakty. Ručně sbírané a šetrně zpracované pro zachování aktivních enzymů a vitamínů. Receptury sestavují renomovaní odborníci s ohledem na vzájemné působení ingrediencí, trávicí procesy - vstřebatelnost, atd.

Děkujeme za Vaše nákupy, díky nim chráníme DEŠTNÉ PRALESY „přírodní lékárny pro naše děti“.

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole:

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole:

Vítáme Vás v novém e-shopu Health&Detox®, díky novým funkcím je uživatelsky příjemnější a rychlejší například: jednodušší proces v košíku, či okamžitá bankovní platba.

10. 1. 2023 byly Vaše původní přihlašovací údaje smazány, pro maximální bezpečí (GDPR) Vašich údajů jsme je z původního e-shopu nepřeváděli, ale všechny data smazali.

Prosíme registrujte se znovu (registrovat). Děkujeme za pochopení a přejeme příjemný nákup. Slevové kódy jsou stále platné.