Jak mohu urychlit své uzdravení?

Nezbytné je vyšetření lékařem (nejlépe celostní medicíny) a plnění jeho instrukcí! Lékař zná Váš zdravotní stav i léky, které užíváte. Informace od nás jsou pouze doplňující / všeobecné, jejich zdrojem je tradiční léčitelství. Jestliže jsou doporučení v rozporu, vždy se řiďte radami lékaře!

Zachováním vnitřního klidu, vědomou pozorností – meditace, vědomé hluboké dýchání, vizualizace zdraví - jak si užívám, když jsem zdravý (ne, že se dívám na kriminálku či zpravodajství u toho ještě odepisuji na SMS či emaily, do toho mumlám pozitivní afirmace a představuji si, jak jsem zdravý). Dopřáním si odpočinku a příjemných prožitků (sladkost, relaxační hudba, komedie či pohádky). Sebe-přijetím: mám rád toho člověka, co vidím v zrcadle? Usmějte se na sebe!

Mám na sebe vůbec čas? Zapomeňte na vše, co nestíháte a využijte nemoc pro péči o sebe, nic jiného teď není důležitější! Když se do práce vrátíte v plné síle, půjde to snadněji a rychleji, než když nemoc přechodíte a unavený/á s bolavou hlavou sotva fungujete.

Povzbuďte sama sebe myšlenkami i slovy takovými, aby je ego nemohlo rozporovat „Den ode dne mi je lépe ; Čím dál víc se mi vrací síla“ / motivační: „Už se uzdravuji, ta bolest je známkou hojení / Bůh, Andělé mi už tolikrát pomohli (pro někoho náhody, pro jiného zázraky), věřím, že mi pomohou i nyní (rada: nezapomeňte poprosit o pomoc a poté poděkovat).

Požádejte bližní ať Vás nelitují či nezatěžují starostmi, strachy, klepy, negativními zprávami. Naopak, ať o Vás pečují (alespoň připraví čaj a jídlo či vyvětrají) a mluví pozitivně, NE Ty jseš zelenej, je ti blbě?“ ale „Už máš lepší barvu, určitě se cítíš líp.“ Důležitá je také správná volba slov viz. často používané spojení: „Bylo tam strašně hezky“ nebo „To byl děsně krásný zážitek, film,…“. O mnoho lépe přece zní „Bylo tam moc hezky či „To byl velmi krásný zážitek, film,…, úžasný, super“. Malé děti i mazlíčci cítí rozdíl vibrací slov (strach, děs, nemoc, bezmoc / radost, uvolnění, být zdravý, silný, věřit si).

Pokud o někom mluvíte jako o nemocném, nejhůře projevujete-li lítost, „ty můj nemocný chudáčku“ (vím, myslíte to dobře, ale tato „magie“ slov mu ubližuje), tím jen utvrzujete „nemocného“ v tom, že je na tom špatně (doslova k němu nemoc přilepujete), že je to fakt a on přijme tento stav jako realitu „100x opakovaná lež se stává pravdou“. Slovo hypochondr určitě znáte, ne? Je to člověk, který se bojí nemocí, tudíž na ně stále myslí a pozoruje na sobě všemožné příznaky, lituje se a vyžaduje lítost. Tito lidé jsou opravdu daleko častěji a déle nemocní, než ti, kdož myslí pozitivně.

Opačného, tedy prospěšného účinku slov, dosáhnete povzbuzováním např. „Už se uzdravuješ, horečkou tvoje tělo bojuje s bakteriemi a viry, za pár dní už budeš úplně zdravý“. A když si v sobě přenastavíte on je nemocný na on se uzdravuje“, naleznete v sobě vnitřní klid a tímto klidem mu pomůžete nejvíce. Neprojevujte žádný strach slovně, chováním ani v myšlenkách viz. chudáčku, co je to s tebou, co mám dělat / jestli to nepřežiješ, co budu dělat? Utrápený pohled, zmatkování, roztěkanost. Tím jen ubližujete sobe i uzdravujícímu se. A přitom stačí jen úsměv, pohlazení a říci mám tě rád/a, aby se mohl v klidu a bezpečí uzdravit!

Věřte v uzdravení, ať už prostřednictvím:

  • lékaře a léků (mám strach z nemoci/smrti, pochybnosti (zabere u mě tahle léčba, předepsal mi ty nejlepší léky?) = tvoří se mi v těle více stresových hormonů = snížení účinnosti léků)
  • bylinek, vitamínů a minerálů
  • léčivých energií od léčitelů / zdravotnických přístrojů
  • meditace, jógových, dechových,... cvičení, masáží, saunování, otužování atd.

Víra v dobro, uzdravení, úspěch,... dává pocit bezpečí, jistoty, pohody a harmonie, což zvyšuje tvorbu pozitivních hormonů například serotonin (štěstí a radost), melatonin (spánek a imunita), dopamin (pocit uspokojení), endorfiny atd. a ty měřitelným způsobem posilují imunitu, urychlují hojení, regeneraci atd.

Já jako bylinkář jsem přesvědčený o tom, že pro uzdravení a pro udržení dlouhodobého zdraví je důležitější pozitivní myšlení a dobré vztahy, než všechny bylinky světa. „Veselá mysl, půl zdraví“ naši předkové byli moudří!

PS: samozřejmě také pestrý jídelníček a pít čistou vodu (ráno dospělému člověku napustit 2 litrovou láhev a do večera vypít / jeli hustá krev - nefunguje čištění organismu od toxinů a odpadních látek, je omezený přísun kyslíku a živin do buněk, snížená obranyschopnost), pravidelný pohyb a spánek (cirkadiánní rytmus).

 

Vítáme Vás v novém e-shopu Health&Detox®, díky novým funkcím je uživatelsky příjemnější a rychlejší například: jednodušší proces v košíku, či okamžitá bankovní platba.

10. 1. 2023 byly Vaše původní přihlašovací údaje smazány, pro maximální bezpečí (GDPR) Vašich údajů jsme je z původního e-shopu nepřeváděli, ale všechny data smazali.

Prosíme registrujte se znovu (registrovat). Děkujeme za pochopení a přejeme příjemný nákup. Slevové kódy jsou stále platné.