Doplňky stravy - na co si dát pozor

Doplňky stravy jsou určeny pro ty, kterým jejich způsob stravování neposkytuje potřebné množství kvalitních živin nebo jsou vystaveni nadměrné fyzické či psychické zátěži:

Na co si dát pozor:
Samozřejmě záleží na výživově hodnotných ingrediencích (způsobu pěstování a šetrném zpracování). Většina firem má krásné reklamy (dražší než výrobní náklady na produkt), z mého pohledu budou vždy prospěšnější regionální produktyu nichž platíte jen za skutečnou hodnotu a ne za reklamu, které navíc obsahují jen líbivé polopravdy, a někdy jsou celé smyšlené.

Jak najít ty kvalitní? Na doporučení od známého, jenž má s produktem dobrou zkušenost.
Jak si to mohu ověřit? Vlastními pocity pohody, spokojenosti či dosažením cíle viz. zhubnutí. Můžete se také nechat vyšetřit u lékaře před používáním a po doužívání produktů.

Očividné zamlžování kvality:
Od roku 2016 mají být na etiketách všechny obsažené suroviny včetně aditiv (konzervanty, plnidla atd.) uvedeny v pořadí od nejvýše zastoupené. Málo výrobců to dodržuje (aditiva mají uvedena samostatně / níže a bez uvedení jejich hmotnosti, protože jinak by bylo vidět, že produkt obsahuje více aditiv než účinných látek). Naproti tomu produkty od Health&Detox® jsou 100% čisté = jsou absolutně BEZ příměsí, obsahují pouze prospěšné látky.

Je opravdu nutné přidávat aditiva?
Nešvarem strojové výroby je nutnost přidávat protispékavé látky, aby se stroj neucpával (pro strávení a dostupnost živin to není zas tak podstatné), konzervanty a stabilizátory (zabraňují rozkladu potravy, avšak princip trávení je rozkládat potravu na stavební či energeticky využitelné částice. Skryté nebezpečí je jejich stále větší konzumace, protože jsou ve většině potravin a doplňcích stravy), barviva (pro pěkný vzhled), vůně (pro překrytí přirozeného odéru)atd.

Další kapitolou jsou tabletová pojidla, leštidla, barvené tablety atd.

 

health-detox-clanek-doplnky-stravy-1

 

Produkty od Health&Detox® (investujeme do kvality, NE do reklam)
Firma vznikla tak, že jsme hledali pro sebe a naše bližní přírodní 100% čisté produkty, protože jsme chtěli pouze prospěšné účinky bez těch vedlejších. Jediný, kdo to tehdy splnil, byl německý RaabVitalfood, pak jsme dodávali tyto produkty i doktorům ze soukromých klinik. Ti se po čase dožadovali kombinovaných receptur, na což starý pan Raab nepřistoupil, že vyrábí jen samostatné jednodruhové bylinky. Proto jsme oslovili několik výroben (plníren) kapslí, velice ochotně nám chtěli vyrobit cokoli, avšak po oznámení, že chceme 100% čisté produkty bez, aditiv nás vždy razantně odmítli. „Když máte dobrý úmysl, tak se celý vesmír spojí, abyste jej mohli uskutečnit“. Nakonec nám seslal českého výrobce vyvážejícího prakticky do celého světa Kombuchový čaj. Ten založil ruční výrobou doplňků stravy.

health-detox-clanek-doplnky-stravy-5

Maximální obsah fytolátek a vitamínů:
stejně jako u opečovávaných plodin ze zahrádky s domácím kompostem a dozráváním na sluníčku je obsah všech hodnotných živin v maximálním množství.

Autoři našich osvědčených receptur sladěných i s ohledem na vzájemné působení ingrediencí, trávicí procesy a vstřebatelnost, jsou privátní doktoři (nejčastěji Ti s kódem 007 a 538) spojující poznatky moderní medicíny s tradičním východním a českým bylinkářstvím. Nové produkty jsou testovány dobrovolníky (nejčastěji rodinní příslušníci a přátelé) a po vyhodnocení výsledků se receptury dolaďují.

Výhradně 100% čistota (žádné až 100%)
Důkazem jsou etikety (kontrola MZČR a SZPI) ve složení najdete pouze účinné látky BEZ aditiv = maximální přínos bez vedlejších účinků. Pokud je třeba zamezit vzájemným reakcím ingrediencí (kyselé / zásadité; tučné – mazlavé atd.), chráníme je přidáním dalších tělu prospěšných látek viz. korálový vápník, magnezium, nebo recepturu rozdělíme do dvoj-produktu jako Anti-Stress 3.

Vybíráme pro Vás nejúčinnější části rostlin a nejkvalitnější extrakty. Jsou ručně sbírané a šetrně zpracované pro zachování aktivních enzymů a vitamínů. Bylinky nakupujeme v BIO kvalitě, avšak BIO je označení pouze pro rostliny a jejich plody, jakmile je s něčím smísíte „nesmí být produkt označen BIO“. Bohužel je v recepturách mísíme s minerály, aminokyselinami a izolovanými rostlinnými extrakty (DLPA, MSM, quercetinu, resveratrolu atd.). Vyrábíme většinou směsi, proto těch pár jednodruhových produktů neoznačujeme (ušetříme si tím spoustu starostí a poplatků za označení).

To, co z přírody bereme, snažíme se vracet, ať už nákupem ingrediencí pěstovaných udržitelným způsobem, tak v neposlední řadě podporou prospěšných projektů např.: Prales dětem.

  doplnky-stravy-kolaz-v2
health-detox-clanek-doplnky-stravy-3

 

Zdraví pramení z přijetí osobní zodpovědnosti za své tělo i myšlení (vyvážená a pestrá strava, optimismus, pohybové aktivity, odpočinek, relaxace a meditace atd.).

 

DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ:
Pokud užíváte léky, včetně těch volně prodejných, vždy se o užívání bylinných produktů nejprve poraďte s lékařem či lékárníkem!!! Bylinky mohou zvýšit účinnost léků (zejména piperin / bylinky na cukrovku či vysoký tlak), nebo ji naopak snížit (např.: čistící bylinky pampeliška, reishi, coriolus, LymfoStim).

Vítáme Vás v novém e-shopu Health&Detox®, díky novým funkcím je uživatelsky příjemnější a rychlejší například: jednodušší proces v košíku, či okamžitá bankovní platba.

10. 1. 2023 byly Vaše původní přihlašovací údaje smazány, pro maximální bezpečí (GDPR) Vašich údajů jsme je z původního e-shopu nepřeváděli, ale všechny data smazali.

Prosíme registrujte se znovu (registrovat). Děkujeme za pochopení a přejeme příjemný nákup. Slevové kódy jsou stále platné.