NEvýhody aneb přirozené vlastnosti produktů BEZ chemie OK

Produkty Health&Detox®jsou 100% čisté = obsahují pouze účinné látky (BEZ příměsí), používáme kvalitní holandské kapsle, avšak z mého pohledu nemají žádnou nutriční hodnotu, proto si kapsle vysypávám na lžičku, zapiji a spolknu pouze obsah (výjimka jsou kapsle DRcaps®, které chrání ingredience před žaludečními kyselinami, proto je polykám celé). Ale všechno má své pro a proti:

NE/VÝHODY aneb přirozené vlastnosti produktů BEZ chemie

Stejně tak jako plodiny pěstované bez chemie ze zahrádky, které moderní člověk vnímá jako kazové a nevzhledné: černé tečky, deformace, červy, rychleji se kazí a zplesniví. Ano, to jsou jejich přirozené vlastnosti, vytváří se v interakci s okolím (hmyz, kroupy, mráz, málo nebo hodně deště atd.), avšak pohled z druhé strany ukazuje, že rostlina pro vlastníobranu vytváří ochranné látky, které poté zvyšují i naši odolnost,nemluvě o obsahuněkolikanásobně vyššího množství vitamínů, enzymů atd.

A tak i 100% čisté produkty od Health&Detox® mají přirozené pozitivní vlastnosti i ty nelíbivé viz.

 • Odér neboli zápach po otevření balení: každá bylinka (ingredience) má svou vůni, bohužel některé nám páchnou. Například extrakt mučenky je cítit po zkaženém másle, protože obsahuje kyselinu gama-aminomáselnou. Omega-n3 jecítit rybinou, protože obsahuje rybí tuk. Kardi koenzym má odér přírodního fermentovaného Q10 atd.
 • Pachuť: lidé, kteří si vysypávají kapsle (na lžičku či do nápoje), se dotazují na koncentrovanou příchuť hořká, kyselá, pálivá a různé kombinace. Vše je v pořádku, bylinky jsou většinou hořké a jejich silnější extrakty mají ještě výraznější pachuť.
 • Sesychání: u některých produktů se obsah kapsle může smrštit, což je způsobeno úbytkem vlhkosti obsahu nebo srážením (koagulace/difuze) celého obsahu viz. foto 1 Betain+ (organická kyselina betain / zásadité extrakty bylin), nebo vznikají jednotlivé „kapičky“ ve směsi kapsle foto 2 LymfoStim, jedná se pouze o vizuální daň za 100% čisté produkty a důkaz že jsou BEZ stabilizační chemie (skladovací teplota do 21°C a temno brání koagulaci ingrediencí).

Vysvětlení reakce: když rozemelete suchá semena či ořechy získáte suchý prášek, pokud semena lisujete, získáte olej. U extraktů jde o obdobu lisování,výsledkem je mastný koncentrát, který se vpíjí do okolních ingrediencí. Jedná se o přirozenou reakci, pouze optickou záležitost, produktům v plné míře zůstávají pozitivní účinky (v žaludku se vše rozpustí).  

 • Barevná odlišnost: může se stát, že při koupi dalšího balení zjistíte jiný barevný tón obsahu kapslí.

Vysvětlení:

a) Stále vylepšujeme receptury, aby byly ještě účinnější nebo odpovídaly současné poptávce, část původních ingrediencí nahradíme novými viz. Artenzym byl hnědočervený, nyní je nově žlutozelený.

b) U barvy bylinek záleží (nová sklizeň) na množství sluníčka / deště, poměru živin / minerálův zemině v níž roste, na rychlosti a teplotě sušení atd. Jednoduchý příklad: pokud si zalijete tentýž čaj různě teplou vodou (nebo jen použijete masivní / tenkostěnný hrnek), nebo zapomenete a o chvilku déle scedíte čaj, výsledný barevný tón je jiný.

 • Vyboulené dno dózy:
  clanek-nevyhody-4

clanek-nevyhody-2NEní znamením nafouklého / zkaženéhoproduktu, produkt je v pořádku - OK.

Dózy se vyrábí vyfukováním do formy, dno je hladké bez vyztužení, proto se při chladnutí vyboulí většinou dovnitř, někdy naopak ven, viz foto. Víčko není hermetické, takový tlak plynu by neudrželo (zkuste si dno promáčknout na druhou stranu, je na to třeba velké síly), plyn by unikal!

 

 

  

 • Všechny ingredience Health&Detox® jsou testovány, aby byl i přes všechna ekologická opatření vyloučen případný obsah plísní, bakterií a těžkých kovů.

Když se pěstují rostliny na malé ploše či ještě lépe, když se zasejí symbiotické druhy společně, tak se zabrání tomu, aby se masivně rozvinula plíseň nebo škůdci parazitující na určitém druhu rostliny (je to sice pracnější / dražší, ale naše zdraví za to stojí). Naproti kolektivizačnímu myšlení, zastáváme názor, že je pro rostliny žádoucí, aby byly vystaveny přirozeným vlivům, protože si na ochranu vytváří vlastní protilátky (viz. Resveratrol v červeném víně), které jsou nesmírně důležité i pro naši imunitu atd. Přitom se řídíme zkušenostmi našich osvícených předků viz. plísní napadené listy či rostliny házej za plot / nedávej je do kompostu, protože plíseň, kterou nezničíš ani vařením, by kontaminovala celu půdu a napadla vše, co na ní roste. Například v některých pivech jsou zjištěny aflatoxiny – a to bohužel díky regulačním příkazům se na polích již nestřídá cukrová řepa s ječmenem, nýbrž s plísní podléhající kukuřicí, jejíž stvoly zůstávají na poli (přitom jsou ekologické metody bránící rozvoji plísní viz. užití prvku Bór do hnojiva či jako postřik na listy).

 • Trvanlivost: sušené bylinky při dobrém skladování vydrží mnoho let, avšak dle zákona je po nakapslování označujeme dvouletou dobou spotřeby.

Extrakty, aminokyseliny atd. mají kratší trvanlivost– 2 roky za předpokladu skladování v suchu a temnu při pokojové teplotě (do 25°C). Pokud je nespotřebujete do data na obalu, odevzdejte produkt k ekologické likvidaci v lékárně, děkujeme.

 • Skladování v chladu: pokud chceme skutečně přírodní bio-aktivní látky a kultury BEZ chemické stabilizace, je třeba některé látky uchovávat v chladu do 6°C, například probiotika, enzymy, NADH.
  Jiné látky potřebují pro zachování struktury (zabránění vzájemné difuzi ingrediencí) teplotu do 21°C (viz. aminokyseliny, glutathion, saw palmetto).
 • Detoxikační příznaky: jako nevolnost, průjem, akné či zhoršení stavu pokožky a jiné jsou žádoucí, je to známka čištění (bránící se bakterie, paraziti vylučují toxické látky na obranu či se uvolňují z jejich mrtvých těl). Tyto příznaky vymizí nejdéle do 14 dnů (pokud kúru vzdáte, jen tím zvýšíte odolnost bakterií vůči dalším anti-biotickým terapiím).

Detoxikace je námaha pro tělo - odvod toxinů je zátěž, proto je nezbytné navýšit pitný režim – čistá voda, zpomalit/omezit stres a relaxace (uvolnění tenze svalů, kapilár atd. - jinak se mohou zneprůchodnit a čištění je polovičaté, až zdraví škodlivé!). 99% lidí se chce vyčistit/detoxikovat, aby mohli pokračovat ve společností/egem vytvořené představě sebezničujícího života. Život je o rovnováze = je třeba odpočívat, většina lidí to dokáže, až když je zastaví vážná nemoc, pak si najednou najdou čas na odpočinek i jiné potřeby těla a duše.

PS: Vědomý půst je prospěšná očistná terapie, ale nepravidelné stravování a konzumace sladkého jsou hřebíky do rakve!

 • Dávkování:

obvykle 1 až 4 kapsle za den 20 minut před jídlem, nebo 1 hodinu po jídle, zapít min. 2 deci čisté vody. POZOR: NEUŽÍVAT S LÉKY bez souhlasu lékaře! Vitalitu povzbuzující produkty neužívat minimálně 6 hodin před spaním 2-2-0.

Lidé s citlivou trávicí soustavou nebo při silných detoxikačních příznacích (nevolnost, průjem) užívají 1 kapsli za den, pak při zlepšení snášenlivosti postupně navyšují dávku na 2x 2 kapsle.

Nevolnost způsobují detoxikačním bylinkám bránící se dysbiotická střevní mikroflóra (bakterie vylučují více toxinů, aby nás zhoršením stavu odradili od pokračování v očistné kúře) a také nedostatek ochranných látek v žaludku. Proto je doporučováno: nasnídat se a(detoxikační) produkty užít až 20 min před dalším jídlem. Po ránu je žaludek nejcitlivější, protože je bez látek ochraňujících jeho sliznici. Ty se do něj vylučují až při trávení potravy. Po jídle tam vždy část ochrany zbude a bylinné extrakty i léky jsou pak lépe snášeny. Lidé s velmi přecitlivělým žaludkem: v tomto případě raději užívejte kapsle až po jídle(avšak tím se mírně sníží jejich účinnost). 

 • Dotaz na kapsle:

Dobrý den, už několik let užívám vaše doplňky. Ráda bych věděla, zda není vhodnější požívat obsah bez tobolek, třeba vysypáním na lžičku. Nejsou obaly při dlouhodobém užívání škodlivé?

Odpověď:

Naše produkty jsme zamýšleli vyrábět v duchu naprosté čistoty (BEZ aditiv – což stále dodržujeme) a jen s pozitivními účinky, to znamená co nejkvalitnější ingredienceBEZ kapslí. Jenomže bylinky, extrakty atd. jsou cítit a chuťově nic moc (slušně řečeno), proto jsme začali s malými baleními v kapslích a větší balení byla sypaná, ta se NE/prodávala.
Proto jsme místo nich začali vyrábět 300 kapslová rodinná balení, ty jsou oblíbené.A pokud má zákazník zájem, vyrobíme i sypanou variantu.
Výživový poradce a bylinkář Trávníček odpovídá na častý dotaz „Jak produkty užívám Já?“:
Kapsle máme kvalitní holandské, ale já si většinou kapsle vysypávám na lžičku a zapiji (při tom POZOR: nedýchat, ingredience jsou velice jemně namlety, nejednou jsem se při nepatrném nadechnutí rozkuckal).

 • želatinové - ty polykám, je to vlastně ztužená želatina
 • vegetariánské – vysypávám, připadá mi zbytečné, aby je tělo rozložilo a zase vyloučilo (neobsahují žádné živiny, nic hodnotného pro tělo). 
 • DR.caps – tyto kapsle je technologicky náročnější vyrobit, protože chrání obsah před zničenímžaludečními kyselinami (jsou používány i pro výrobu léků, není žádná studie o škodlivosti). Ty také vysypávám, ale jsem smířen s tím, že tak znehodnocením cca 40% účinných látek, proto vysypávám / užívám 1 až 2 kapsle denně navíc. POZOR: kapsle nelze vysypávat u produktu Clean&Active, mohlo by dojít k podráždění jazyku, hltanu či jícnu!

 

DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ:

Pokud užíváte léky, včetně těch volně prodejných, vždy se o užívání bylinných produktů nejprve poraďte s lékařem či lékárníkem!!! Bylinky mohou zvýšitúčinnost léků (zejména piperin / bylinky na cukrovku či vysoký tlak), nebo ji naopak snížit (např.: čistící bylinky pampeliška, reishi, coriolus, LymfoStim).

 

Vítáme Vás v novém e-shopu Health&Detox®, díky novým funkcím je uživatelsky příjemnější a rychlejší například: jednodušší proces v košíku, či okamžitá bankovní platba.

10. 1. 2023 byly Vaše původní přihlašovací údaje smazány, pro maximální bezpečí (GDPR) Vašich údajů jsme je z původního e-shopu nepřeváděli, ale všechny data smazali.

Prosíme registrujte se znovu (registrovat). Děkujeme za pochopení a přejeme příjemný nákup. Slevové kódy jsou stále platné.