Trávící soustava

travici-soustavaVíte, že máme v břiše „druhý mozek"? Trávení je velice náročný proces, kdyby jej řídil mozek museli by do břicha vést extrémně tlusté svazky nervů. Proto se v břiše vytvořila autonomní Enterická nervová soustava ENS.

Pár typů pro dobré trávení:

rozbalit všechny typy

  • Trávení má probíhat v klidu = parasympatickém režimu, bohužel často jíme ve spěchu a stresu, tím se aktivuje sympatický systém, který využívá jako přenašeč adrenalin. Minimálně hodinu po jídle máme zůstat v klidu, až poté je dobrý pohyb, stačí chůze, která pomáhá posunovat tráveninu střevním traktem. 
  • Trávení je proces rozkládání živin, v protikladu k tomu naše potraviny mají stále delší trvanlivost díky konzervačním látkám, které brání rozkladu. Připočtěme k tomu stabilizátory, barviva, emulgátory,… chlorovanou vodu, antibiotika a další látky škodící pozitivní mikroflóře – probiotika. 
  • Rovnováha v trávicí soustavě je velice citlivá, a pokud často jíme – bílou mouku z pšenice s lepkem, a kravské mléko, jogurty a sýry – tvoří se nám ve střevech tzv. pseudostřevní stěna, hlen plný patogenních mokroorganismů, přes který se živiny vstřebávají do krevního oběhu. V našich střevech máme cca 70% imunity, jejich správná funkce zabraňuje nejen nadýmání, plynatosti, zápachu, ale také migrénám, kožním potížím, častým chřipkám a virózám,… 

Své zdraví máme ve svých rukách: jíte v klidu? Jíte zeleninu ke každému jídlu? Věnujete se pohybovým aktivitám?

  • Clean&Active: s aloe pro normální činnost žaludečně střevního (gastrointestinálního) traktu, čištění a detoxikaci, přirozenou obranyschopnost - imunitní systém.
Stránka 1 z 1 - 11 položek celkem
cleanactive 60ks
670 Kč

Šťastné bříško

CLAC60R
betain en 100
od 770 Kč

s artyčokem pro dobré trávení

BETAINEN100
enzymy
590 Kč

nejen pro regeneracia štíhlou linii

ENZYMY
chaga brezova sibirska 100
od 590 Kč

v ruské oficiální medicíně od 1858

CHAGA100I
kolagenni zelatina kys boswellova 100
od 470 Kč

varianty produktu: s kys. BOSWELLOVÝMI: KAPSLE / SYPANÁ KOLAGEN...

KOLAGZEL-100
paraherb 300
od 830 Kč

Bylinné extrakty pro imunitu a detoxikaci

PARAHERB-100
PAMPELIŠKA
od 490 Kč

TARAXACUM pročištění, detox 

PAMPELISKA-60KS
hericium erinaceus 100
od 590 Kč

Korálovec ježatý / Lví hříva (tradiční čínská medicína)

HER100E
shiitake 100
od 620 Kč

Houževnatec jedlý (tradiční čínská medicína)

SHII100R
kardi win 60
od 1 007 Kč

Fenomén z Francie "Resveratrol"

KARDI60A
ca regener 100
od 940 Kč

pro trávení a regeneraci

CARE100I

Vítáme Vás v novém e-shopu Health&Detox®, díky novým funkcím je uživatelsky příjemnější a rychlejší například: jednodušší proces v košíku, či okamžitá bankovní platba.

10. 1. 2023 byly Vaše původní přihlašovací údaje smazány, pro maximální bezpečí (GDPR) Vašich údajů jsme je z původního e-shopu nepřeváděli, ale všechny data smazali.

Prosíme registrujte se znovu (registrovat). Děkujeme za pochopení a přejeme příjemný nákup. Slevové kódy jsou stále platné.